استعلام برند آنلاین قبل از ثبت

آگاهی از قابل ثبت بوده برند مورد نظر شما

برای شروع تولید یک محصول یا ارائه یک خدمت همانطور که می دانید نیاز به ثبت برند و قبل از آن استعلام برند دارید. ثبت برند راهی است که دیگران از نام محصول و اعتبار شما نتوانند استفاده نمایند. برند مزایای زیادی دارد که در مطلب مزایای ثبت برند به تفصیل ذکر شده است.

همانطور که می دانید برای ثبت برند ابتدا باید دید که این برندی که قصد ثبت آن را داریم آیا قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است یا خیر. اگر این برند قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری ثبت شده باشد شما دیگر نمی توانید آن را ثبت کنید و هزینه شما و وقت شما برای ثبت برند مورد نظر هدر خواهد رفت.

استعلام برند

برای جلوگیری  از این مشکلات ابتدا باید اقدام به استعلام برند قبل از ثبت نمایید. بدین صورت که باید ببینید در طبقه مورد نظر که همان گروه کالا یا خدمات مورد نظر شما می باشد آن برند یا مشابه آن ثبت شده است یا خیر.

استعلام برند قبل از ثبت باعث می شود که در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود. استعلام برند فرآیندی است که از وب سایت اداره مالکیت فکری قابل انجام است اما معمولا افراد عادی به هنگام استعلام برند به اشتباه افتاده و تا می بینیند که در استعلام برند و در بخش استعلام برند نام دقیقا مشابه خودشان ثبت نشده است با این تصور که برندشان قبلا ثبت نشده است اقدام به ثبت می نماییند.

این رویه کاملا تخصصی بوده و به همین راحتی نمی باشد چون بسیاری از برند هایی که به هنگام استعلام برند تصور شده که آزاد می باشد در مرحله ثبت برند اخطار خورده و رد می شوند.

این موضوع به این دلیل است که مشابهت تنها مشابهت کامل نیست و الفاظ برند حتی ممکن است با شباهت کم باعث اخطار خوردن برند شوند.

به عنوان مثال برند آدرینا در مرحله استعلام برند مشابه نداشته و تصور می شود که قابل ثبت است ( در طبقه مواد غذایی) اما پس از ثبت برند مشاهده می شود که به دلیل مشابهت با برند دلینا در آن طبقه اخطار خورده است. به همین دلیل است که فرآیند استعلام برند قبل از ثبت مهم بوده و کاملا تخصصیت.

جهت استعلام برند قبل از ثبت می توانید فرم زیر را پر کرده و این امر را به همکاران متخصص در استعلام برند واگذار نمایید. همکاران ما در بخش استعلام این امر را برای شما انجام داده و نتیجه را کاملا رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد. پس برای استعلام برند کافیست نام، شماره تماس، نام برند جهت استعلام و طبقه مورد نظر خود را وارد نموده و منتظر پاسخ کارشناسان استعلام برند در ایمیل خود و یا تلگرام باشید.

استعلام برند
استعلام برند رایگان توسط همکاران ما برای شما صورت می گیرد.

اگر قصد ثبت برند دارید ابتدا باید بدانید این برند قبلا توسط کسی ثبت شده است یا نه، برای استعلام کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید تا نتیجه برای شما ایمیل شود. استعلام برند رایگان می باشد