ثبت شرکت در آلمان

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

برای ثبت شرکت در آلمان بهتر است بدانید که کشور آلمان دارای مناظر بسیار زیبایی می باشد که از جنگل، کوه، دشت، دریاچه و جزیره تشکیل شده است. آلمان در اروپای مرکزی و اروپای غربی قرار گرفته است که از شمال با کشور دانمارک، از شمال غرب با بلژیک و هلند ، از جنوب با کشورهای اتریش و سوئیس، از جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شرق با لهستان و جمهوری چک هم مرز است.

پایتخت این کشور برلین و زبان رسمیشان آلمانی است. و آلمان دارای ۸۲ میلیون نفر جمعیت می باشد که بدین دلیل یکی از پر جمعیت ترین کشور اروپا محسوب می شود. قدمت این کشور ۲۳۰ هزار سال می باشد. آلمان از نظر مساحت، در اروپا بعنوان هفتمین کشور و در جهان بعنوان ۶۲ امین کشور است. آلمان از ۱۶ استان تشکیل شده است که بزرگترین استان در جنوب این کشور به اسم بایرن با جمعیت تقریبا ۱۳ میلیون و کوچکترین استان در شمال غربی به اسم برمن با جمعیت ۶۶۰ هزار نفر تشکیل شده است. آلمان بزرگترین کشور اقتصادی اروپا محسوب می شود. با توجه به موقعیت مکانی که قرار دارد یکی از اصلی ترین مکان برای حمل و نقل اروپا به حساب می آید. آلمان یکی از بزرگترین تولید کننده و صادر کننده جهان است مهم ترین صادرات این کشور را وسایل نقلیه موتوری و وسایل الکتریکی شامل می شود.
کشور آلمان دارای جاذبه های تاریخی، موزه ها و طبیعت بسیار زیبایی می باشد که بیشترین جذابیت را شهر برلین به خود اختصاص داده است بدین دلیل یکی از مکان های جالب گردشگری به حساب می آید و توریست های بسیاری را جذب می کند. مکان های تاریخی و طبیعی کشور آلمان برج تلویزیون، بنای یادبود هلوکاست، ایستگاه بازرسی چارلی، دروازه‌ی براندنبورگ، جزیره‌ی روگن، قله‌ی تسوگ‌ اشپیتزه، آب‌شیرین دریاچه‌ی کنستانس و قله‌ی بروکن می توان نام برد. بدین دلیل افراد زیادی برای ثبت شرکت در آلمان اقدام می کنند. بعضی از متقاضیان دلیل اصلی ثبت شرکت در آلمان را به وجود آوردن کسب و کارشان نمی دانند بلکه از آن برای اقامتشان در این کشور استفاده می کنند. برای این کار در ابتدا باید یک پروژه توجیهی اقتصادی به قسمت اداره بازرگانی برای سه سال آینده تحویل دهید. مدت زمان دریافت ویزای اقامت حدودا ۶ تا ۸ ماه بطول می انجامد.

مزایای اقامت در کشور آلمان به شرح زیر می باشد:

– متقاضی بصورت رایگان به تحصیل می پردازد.
– از خدمات بهداشتی و درمانی بصورت رایگان استفاده می کنند.
– بدون ویزا به کشورهای دیگر سفر می کنند.
– گرفتن وام های بلند مدت با بهره های پایین
– فرصت های شغلی بسیاری در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

شرکت های ایرانی برای اینکه فعالیت خود را گسترش دهند به ۴ صورت در کشور آلمان می توانند این عمل را انجام دهند که عبارتند از:
راه اندازی شعبه: زمانی که یک شعبه در کشور آلمان راه اندازی می کنید نیازی به تامین و داشتن سرمایه نمی باشد. تنها شرکت های تجاری می توانند در آلمان شعبه تاسیس نمایند. شعبه باید با شرکت ایرانی هم نام باشد. اگر شرکت در قالب های مسئولیت محدود و یا سهامی به ثبت رسیده باشد باید در نام شعبه مسئولیت محدود و سهامی بیان شده باشد.
شرکت مستقل: متقاضیان علاوه بر شرکت در ایران می توانند شرکت مستقلی را در آلمان ثبت نمایند با این که این شرکت جدا از شرکت ایرانی است ولی به میزان سهام برابر و از نظر چشم انداز اقتصادی شرکت ایرانی، شرکت مادر محسوب می شود. سهامداران ایرانی مانند سهامداران آلمانی می توانند با متعلق بودن ۱۰۰ درصد سهام به خودشان شرکت را تاسیس نمایند.
شعبه مستقل: لازمه داشتن این نوع شعبه وجود شرکت ایرانی می باشد اما از مبادلات تجاری و سرمایه از شرکت مادر مجزا می باشد.
دفتر نمایندگی: شرکت ایرانی با یک فرد آلمانی وارد مذاکره می شود تا به نمایندگی از شرکت ایرانی به کارها بپردازد. دفتر نمایندگی بیشتر در تبلیغات محصولات و یا به فعالیت های مقدماتی می پردازد.

ثبت شرکت در آلمان دارای مزایای زیر می باشد:

– باعث می شود تا اقامت دائم دریافت نمایید.
– امکان تجارت با تمامی کشورها آزاد است.
– در کلیه ی شهرهای اروپا می توانید حساب بانکی افتتاح کنید.
– از یارانه های بخصوص کشور آلمان استفاده نمایند.
– سهام شرکت بطور صد در صد بر عهده سهامداران است.
– امکان شرکت در جلسه های بین المللی
– به شریک و یا سهامدار آلمانی نیاز نیست.
مدارک لازم برای ثبت شرکت در آلمان به شرح زیر می باشد:
– داشتن گواهی سلامت
– مدارک شناسایی و پاسپورت
– عکس سه در چهار
– گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
– ارائه پروژه طرح اقتصادی برای فعالیت سه سال آینده
– داشتن سرمایه حداقل ۵۰ هزار یورو

ثبت شرکت در آلمان در حوزه های متفاوتی که در قانون تجارت بیان شده است ثبت می شود که انواع اصلی این نوع ثبت به شکل زیر می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود: شرکت تجاری است که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود. سرمایه به سهام تقسیم نشده و شرکاء به میزان سرمایه ای که ارائه داده اند دارای مسئولیت می باشند. در نام شرکت باید با مسئولیت محدود ذکر شود. باید دارای سرمایه اولیه یک میلیون ریال باشند و ۳۵ درصد از این سرمایه را در ابتدا به حسابی بانکی واریز نمایید.

شرکت سهامی خاص: این نوع شرکت بین حداقل سه نفر تشکیل می شود. سرمایه توسط سهامداران تامین می شود در این نوع شرکت سرمایه تبدیل به سهام می شود و سهامداران به نسبت مبلغ سهامی دارای مسئولیت می باشند. حداقل سرمایه یک میلیون ریال است که در ابتدا همه ی آن باید پرداخت شود. در نام شرکت سهامی خاص را در ابتدا و یا انتها باید ذکر کنید.

سهامداران شرکت آلمانی دارای ویژگی های زیر می باشند:

– یک نفر می تواند دو شغل سهامدار و مدیریت را بر عهده بگیرد.
– سهامدار می تواند شخص حقیقی و یا حقوقی باشد.
– سهامدار می تواند از هر ملیتی باشد.

مراحل ثبت شرکت در آلمان بصورت زیر می باشد:

– در ابتدا باید وکالت نامه و عقد قرارداد تهیه شود.
– برای اقامت درخواست نموده تا سفارت برای بررسی وقت تعیین نماید.
– باید پروژه ای را برای طرح اقتصادی سه سال آینده آماده نماید.
– بعد از ارائه طرح مربوطه باید بوسیله اداره بازرگانی تایید شود.
– بنابراین باید به سفارت آلمان در کشور متقاضی مراجعه نمایید.
– دریافت ویزا و اقامت (پس از گذشت سه سال اقامت دائمی به متقاضی تعلق می گیرد.)
– بعد از این مراحل، بر اساس نوع ثبت شرکت مراحل را طی نموده و شرکت خود را ثبت می نمایند.
– این پروسه ثبت شرکت در آلمان حدودا دو تا سه ماه کاری طول می کشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *