هزینه ثبت تغییرات شرکت

۵ (۱۰۰%) ۱ vote

هزینه ثبت تغییرات شرکت با توجه به نوع تغییرات شرکت متفاوت خواهد بود. اما با این وجود نیز با اطلاعاتی که در اینجا به شما توضیح داده می شود، شخصا می توانید هزینه ثبت تغییرات شرکتتان را تخمین بزنید.هر چند که با یک تماس با موسسه ثبت شرکت کاج ( گروه میزان ) می توانید از جزئیات دقیق هزینه ثبت شرکت یا هزینه ثبت صورتجلسات شرکت آگاهی یابید.

هزینه ثبت تغییرات شرکت

هزینه ثبت تغییرات شرکت از دو بخش تشکیل شده است:

  1. نوع تغییرات شرکت که تعداد صورتجلسات را تعیین می کند
  2. روزنامه رسمی شرکت

۱- نوع تغییرات شرکت تعیین کننده تعداد صورتجسلات و هزینه ثبت تغییرات شرکت می باشد. تنظیم هر صورتجلسه و ثبت آن در سامانه و پیگیری تا حصول پیش نویس آگهی تغییرات، معمولا هزینه ای بین ۲۵۰ هزار تومان به بالا می باشد که این نوسان به دلیل تفاوت در سیاست قیمت گذاری موسسات حقوقی می باشد اما میاگین آن ۲۵۰ هزار تومان برای هر صورتجلسه می باشد که موسسه کاج همین قیمت را برای هر صورتجلسه در نظر گرفته است. اما تشخیص تعداد صورتجلسات  کمی تخصصی می باشد اما با ذکر چند مثال بخش عمده تغییرات و نوع صورتجلسات را متوجه خواهید شد.

در ادامه برخی موارد را با ذکر هزینه ثبت تغییرات شرکت به شما شرح می دهیم هرچند با یک تماس با موسسه می توانید هزینه ثبت شرکت و تغییرات را مطلع شوید.

هزینه تغییر آدرس شرکت

برای ثبت تغییرات تغییر آدرس شرکت تنها یک ” صورتجلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده ” کفایت می کند که هزینه ای ۲۵۰ هزار تومانی در بر دارد و بعد از ایت تغییرات، این ثبت تغییرات می بایست در روزنامه به اطلاع عموم برسد، یعنی باید در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار درج شود و منتشر شود که این هم دو هزینه ۴۰ الی ۷۰ هزار تومانی در بر دارد. غیر از این دو مورد هیچ هزینه ای دیگری وجود نخواهد داشت. پس طبق محاسبات ساده برای ثبت تغییر آدرس شرکت هزینه ای ۳۳۰ الی ۳۹۰ هزار تومانی در بر خواهد داشت.

لازم به ذکر است که منظور از ثبت صورتجلسه تغییرات در سامانه، ورود به سامانه ثبت شرکت ها -> منوی صورتجلسه تغییرات می باشد.

هزینه ثبت تغییرات اعضای هیات مدیره

برای ثبت تغییرات هیات مدیره با توجه به اینکه چه شخص یا اشخاصی از شرکت خارج می شوند ابتدا یک صورتجلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده باید تنظیم شود که در آن فرد یا افرادی از هیات مدیره خارج می شوند ( در صورتی که سهام دار باشند سهام خود را واگذار می نمایند یعنی صورتجلسه نقل و انتقال سهام خواهد بود) و به جای آنها اشخاص جدید وارد می شوند. سپس بعد از این جلسه باید صورتجلسه جدید تنظیم شود که در آن افراد جدید و قدیمی برای مدت معینی عضو هیات مدیره شوند. پس تا اینجا دو صورتجلسه تنظیم شد. در نهایت باز هم می بایست یک صورتجلسه هیات مدیره تنظیم شود که در آن مدیران و سمت آنها مشخص، دارندگان حق امضا و روزنامه رسمی جهت درج آگهی تغییرات در آن مشخص می شود.

هزینه ثبت تغییرات شرکت | هزینه تغییر آدرس شرکت | هزینه ثبت تغییرات شرکت مدیرعامل

پس در این مورد باید ۳ صورتجلسه تنظیم شود که همانطور در بالا گفته شد ۳ صورتجلسه ۲۵۰ هزار تومانی هزینه خواهد داشت و اما این سه صورتجلسه تنها با و همگی با یک بار درج در روزنامه آگهی خواهند شد: پس در نهایت ۳ صورتجلسه با یک هزینه درج آگهی در روزنامه برای شما هزینه خواهد داشت.

هزینه ثبت تغییرات تمدید مدیران و بازرسین

در این نوع تغییرات بدون توجه به نوع شرکت تنها یک صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه کفایت می کند، پس یک صورتجلسه همراه یا یک بار درج در روزنامه رسمی که درنهایت حدود ۳۵هزار تومان خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر موسسه ثبت شرکت کاج به طور رایگان به شما مشاوره خواهد داد تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

mcGill

mays

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *